Debi album Oxaja je pred vama: Još 9 sati do kao nekog mira

 

Dugo očekivani debitantski album benda Oxajo napokon je pred publikom. "Još 9 Sati Do Kao Nekog Mira" (J9SDKNM) donosi deset pjesama na kojima su radili gotovo tri godine. Prethodno objavljene "Siam", "Moje vrijeme", "Put", "Čekam ih" i "Čovek" sada su dio cjeline posvećene potrazi za mirom, vremenom koje prolazi brže nego što bismo željeli i pokušaju očuvanja nečega što je samo naše u buci svakodnevnog života. Album je objavljen za Glitch Records, a bit će dostupan i na vinilu.

 

 

„Pjesme su nastajale prilično lako, ali put do završetka albuma bio je dug i pun raznih okolnosti koje su nas usporavale i stavljale pred nove izazove. Zato danas, kada je album konačno pred slušateljima, imamo osjećaj da smo završili nešto što nadilazi glazbeni uspjeh i ulazi u sferu osobnih i životnih postignuća. Uostalom, čini nam se da je svaki sat uložen u album imao smisla. Sada je red na publici da ga prisvoji i da mu da vlastito značenje“, rekli su iz benda.

Još 9 sati do Kao Nekog Mira - Cijeli album

Veljko Milinković (Vizelj) svirao je gitaru na pjesmi „Sećam se“, Anjuta Janković obogatila je „Čekam ih“ pratećim vokalima, a „Moje vreme“ nastala je u suradnji s Đorđem Ćulafićem - Džodžijem. Dio debitantskog izdanja je albumska verzija pjesme "MaMa", koju je šira publika čula na natjecanju PZE 2025, kao i obrada Senidine pjesme "Zauvek".

 

 

Autor omota albuma je Nemanja Nikolić, vizualni identitet izdanja osmislio je Bratislav Milenković, miks i mastering radio je Boris Mladenović. Veliki dio produkcije potpisuje Dario Vuksanović.

Album "Još 9 Sati Do Kao Nekog Mir" uskoro će se pojaviti na vinilu, čija je pretprodaja započela u Gramofonik trgovini ploča.

Oxajo čine Dušan Strajnić (Stray Dogg), Dario Vuksanović i Marko Ajković, dok je Marko Vlajčić svirao bas gitaru na većini pjesama.

Ovdje predstavljamo čak dva singla sa ovog albuma, Sećam se i Ružno jutro, oba sa visualizerima objavljenim jučer.

 

Korisnici
Logovanje korisnika